Hosting www i poczty

Oprawa graficzna, strategia promocyjna w mediach społecznościowych, content marketing… na wszystko przyjdzie pora. Zanim jednak podzielimy się ze światem firmową ofertą, do jej przechowania potrzebny jest hosting.

Twoje miejsce w sieci

W morzu ofert hostingowych ciężko znaleźć odpowiednie oferty. Nigdy nie jesteśmy pewni, który z aspektów liczy się najbardziej, a z czego ewentualnie jesteśmy w stanie zrezygnować. Zanim podejmiemy hostingową decyzję należy dokładnie przeanalizować potrzeby organizacji.

Wybór domeny i hostingu to długoterminowa decyzja, którą warto podejmować rozsądnie. W przypadku gospodarowania sieciowego miejsca dla firmy, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na technologię w jakiej planowane jest stworzenie witryny. Standardem hostingowego konta powinna być obsługa PHP i MySQL. Ogromnie istotna jest pojemność serwera, transfer, wspomniana technologia oraz systemy bezpieczeństwa tzw. backupy. Tworzenie kopii zapasowych najlepiej sprawdza się w cyklu dobowym, który pozwala na bieżącą pewność bezpiecznych informacji.

Hosting a rozwój

Odpowiednio wybierając usługę hostingową zapewniamy firmie komfort rozwoju. W tym miejscy istotna jest przestrzeń jaką oferuje dany transfer danych. Oszacowanie zapotrzebowania pozwala na wybór adekwatnej oferty. Jednak często jest ona odpowiednią jedynie na dziś. Przy założeniu dynamicznego rozwoju organizacji, należy zwrócić szczególe uwagę na zasady konta hostingowego związane z obsługą transferu.

W ramach jednego hostingu istnieje możliwość tworzenia z kont e-mail i subdomen. Poczta firmowa jest jednolita, a informacje niezbędne pracownikom przetrzymywane są w bezpiecznym miejscu. Ujednolicenie mailingu pracowniczego w ramach określonej domeny, skutecznie działa zarówno wizerunkowo jak i organizacyjnie. Stąd precyzyjne dostosowanie tego obszaru do istniejących potrzeb jest kluczowe.

Liczy się niezawodny czas

Niebezpodstawnie jednym z najważniejszych terminów związanych z obszarem hostingu jest uptime. O niego trzeba pytać, o nim trzeba dużo wiedzieć. Uptime to nic innego jak procentowy czas bezawaryjnego działania serwera, czyli tym samym obsługiwanych przez niego witryn. Prawidłowy czas działania, w ofercie powinien wynosić 99%. Zatem wedle wskaźnika strona powinna poprawnie wyświetlić się w 99% przypadków. Błąd może się przydarzyć, ale dmuchając na zimne lepiej zwrócić szczególną uwagę na liczbę przy uptime.

W kwestiach związanych z czasem warto wiedzieć jaki jest czas reakcji na pytania dotyczące serwera. Zabezpieczając się na ten nieszczęsny 1%, warto by pomoc techniczna odpowiadała błyskawicznie.

Przecież można za darmo!

Otóż w przypadku hosting darmowe rozwiązanie, jest tym najgorszym. O ile oszczędności śmiało można szukać w marketingu internetowym, tak serwer to nie miejsce na gratisy.

Chcąc zapewnić swojej witrynie internetowej atrakcyjność i bezpieczeństwo należy zapomnieć o czym takim jak darmowy hosting. Takie rozwiązania bezpośrednio przekładają się na utratę klientów. Strona ładuje się za długo, jest pełna reklam, co jakiś czas nie działa wcale, a w najbardziej newralgicznym momencie…pada serwer. Warto zabezpieczyć się na takie ewentualności. To bardzo proste!